Srpen 2015

Díl 2. Práce, práce, práce

30. srpna 2015 v 17:51 | STS3 |  1. řada
Suzanne vyráží do práce, zatím jako stážistka, je to nejnižší pozice, takže věděla, že to nebude lehké, ale i přesto ji čekalo nemilé zjištění...
Hrají: Suzanne Lorna, Flynn Morner a další.Díl 1. Nový svět

28. srpna 2015 v 12:02 | STS3 |  1. řada
Přinášíme Vám první díl nového seriálu z dílny STS3 Generace.
Příjemnou podívanou :) .


Jak kluby v rozšíření The Sims 4 Společná zábava umožní Simíkům porušovat pravidla

28. srpna 2015 v 10:13 | STS3 |  The Sims 4 - Společná zábava
Simíci v The Sims 4 mají autonomní chování, což znamená, že když je přestanete peskovat, dělají si, co chtějí. Nejprve se pokusí uspokojit své fyzické potřeby (například hlad nebo spánek) a poté se pustí do činností, které nějak souvisí s jejich vlastnostmi (například flirtování nebo dělání neplechy). Kluby vám umožní vytvořit nová pravidla, která jsou nadřazená obvyklým pravidlům chování.


Společná zábava

Když v rozšíření The Sims 4 Společná zábava vytvoříte klub, můžete mu nastavit oblíbené místo setkávání, vybrat, jaké oblečení budou jeho členové nosit, a rozhodnout se, kdo může do klubu vstoupit. Kluby jsou ale mnohem víc než jen uskupení Simíků - jsou to skupiny, které se řídí podle vámi nastavených pravidel. Ve hře, která simuluje život, to funguje velmi dobře.


Měli by se svalovci scházet v posilovně, nebo raději předcvičovat uprostřed náměstí? Mohou do klubu vstoupit i mladí Simíci? Může do klubu vstoupit někdo jiný než děti? Do čeho se mají členové oblékat? Klasický cvičební úbor, nebo spíš něco formálnějšího? Můžete jim třeba i nakázat, aby byli zlí na členy klubu romantiků nebo aby se chovali láskyplně ke členům klubu zmetků.


A teď zmíníme ty opravdu suprové možnosti: když jsou vaši Simíci se členy svého klubu (tedy na klubovém setkání), mohou se chovat i tak, jak by se za normálních okolností nikdy nezachovali (pokud to tedy pravidla klubu přikazují). Simíci, kteří jsou za normálních okolností klidní, se v klubu rváčů rádi začnou prát, a nesmělí Simíci si mohou začít nový románek, pokud to má jejich flirtovní klub v pravidlech.


Tato pravidla jsou nadřazena běžnému chování Simíků jen v případě, že jsou zrovna na klubovém setkání. Když jsme s tímto rozšířením začínali, chtěli jsme, aby klubová pravidla platila neustále. Netrvalo dlouho a uvědomili jsme si, že pokud by tomu tak bylo, životy Simíků by byly zcela ovládány kluby a jejich přirozené chování by se nikdy neprojevilo. Také by to způsobovalo problémy v případě členství v několika klubech, pokud by tyto kluby měly vzájemně neslučitelná pravidla. Co kdyby byl Simík členem jednoho klubu, který by zbožňoval sledování televize, a zároveň členem druhého, který by toto sledování odsuzoval?


Dalo nám dost zabrat, aby jednotlivá pravidla fungovala, ale také jsme pracovali na tom, abyste rychle a snadno poznali, kteří Simíci v okolí jsou členové klubu. Výsledný systém je celkem jednoduchý a umožní vám podržet kurzor nad Simíky. Dozvíte se tak jejich jméno a názvy klubů, do kterých patří. Také můžete rychle prozkoumat okolí a zjistit, které kluby mají zrovna setkání a kdo je vede.


Jak na to

Chtěli jsme také, aby se od sebe jednotlivé kluby výrazně lišily. Naším cílem bylo, aby hráči mohli dělat s kluby úplně cokoliv. A tak vznikl problém... jak bychom hráčům všechny tyto možnosti nabídli? Ve hře jsou stovky interakcí a kdybychom dali na výběr všechny, byl by v tom pěkný zmatek. Když se dostaneme do podobné situace, obvykle se na problém podíváme z pohledu hráčů a vypravěčů. Začali jsme tedy vytvářet hypotetické skupiny (normální i poněkud nezvyklé) a došlo nám, že můžeme všechny tyto interakce sjednotit do několika kategorií a umožnit Simíkům, aby si z daných kategorií sami vybrali, do čeho se pustí.


Tak například místo toho, abychom řekli: "Členové tohoto klubu se rádi líbají, flirtují a používají balicí hlášky," řekneme "Členové klubu rádi flirtují", což všechny výše zmíněné činnosti zahrnuje. Také můžete být konkrétnější a vybrat cíle těchto interakcí. Chcete si vytvořit klub, jehož členové rádi bojují a chovají se nepříjemně jen vůči členům jiného klubu? Přesně to můžete udělat!


Váš klub může mít celkem 10 pravidel (5 věcí, které byste měli dělat, a 5, které byste dělat neměli). Ještě si tímhle číslem nejsme tak úplně jistí, ale myslíme, že to tak nakonec bude. Kdyby měli Simíci 20 věcí, které by se snažili dělat, ani byste nepoznali, že nějaké speciální chování mají. A v takovém případě by působili jako úplně... obyčejní Simíci. Tohle číslo vám umožní vytvořit jedinečné kluby, které přimějí Simíky chovat se zajímavým a jasně rozpoznatelným způsobem.

Vaše kluby, vaše pravidlaChceme, aby si hráči mohli vytvořit kluby zaměřené na cokoliv, co mají ve hře rádi. Takže si klidně založte kreativní klub, který se baví malováním nebo hudbou, nebo třeba klub kutilů, kteří chodí k Simíkům domů, kde uklízí a opravují rozbité předměty. Hráči si budou moci vytvořit libovolný klub, který vyhovuje jejich hernímu stylu, a hrát si s ním, jak jen budou chtít - máme za to, že způsob, kterým tyto kluby mění každodenní hraní The Sims 4, vytváří opravdu báječné možnosti.


Máme velkou radost, že jsme se s vámi mohli podělit o nové informace o klubech. Už se těšíme, až vám budeme moci povědět víc. Musíte ale počkat, až se listopadové vydání rozšíření The Sims 4 Společná zábava přiblíží!

Jak si vytvořit báječnou koupelnu v The Sims 4

28. srpna 2015 v 10:05 | STS3 |  The Sims 4

Hlavně nezapomeňte na ručníky!

Pokud už jste nahlédli do Galerie, určitě jste si všimli báječných výtvorů, jako jsou absurdní sídla nebo neuvěřitelně propracované domy. Často vídáme jednu a tutéž otázku: jak to jejich tvůrci dokázali?! Přesně proto jsme začali sérii s tipy pro stavitele, ve které vás členové komunity naučí vytvořit báječný obsah, který najdete v Galerii.

V dnešním díle se podíváme na zoubek jedné z nejdůležitějších místností - koupelně! Pozvali jsme známou stavitelku Zita1966, aby se s námi podělila o pár tipů pro tvorbu báječných koupelen v The Sims 4. Níže najdete její rady.

Děkuji vám za pozvání, mám z něj velikou radost. I když se považuji za všestrannou stavitelku, koupelny nejraději tvořím tak, aby byly snadno přístupné a dobře se s nimi hrálo. Nejdůležitější je, aby vypadaly realisticky. Třeba jako ta u vás doma.

Tuhle koupelnu (výše) jsem vytvořil v pěti snadných krocích:

1. krok: začněte s malou místností. Koupelny nemusí být obří - vlastně platí, že čím menší je vytvoříte, tím opravdověji vypadají. I když místnost o rozměrech 6x3 se může zdá na koupelnu malá, výsledný výtvor bude díky této velikosti připomínat koupelnu skutečnou.


2. krok: využijte zástěny a zídky. Jakmile máte hotovou hrubou stavbu místnosti, měli byste ji rozdělit na jednotlivé části. Na toaletu vám stačí prostor o velikosti 3x1 a na sprchu 2x1. 2x2 je dost prostoru na vanu. Naplánujte si, kam je umístíte, a nechte mezi nimi dostatek prostoru. Na této ilustraci vidíte také prostor o velikosti 2x2 určený pro květiny, které poslouží jako dekorace. K tomuto účelu se dobře hodí nejnižší zídka. Nechala jsem zapnutou mřížku, abyste přesně viděli plán celé místnosti. Mřížky se zbavíte stisknutím klávesy "G".


3. krok: vymalujte místnost a vyberte podlahu. Možná vám to přijde předčasné, ale je dobré to udělat dřív, než do místnosti něco umístíte. Stěny a podlahy vám pomohou dát místnosti určitý ráz, podle kterého můžete následně zvolit barevné schéma. V tomto případě jsem využila parádní nátěr z nového herního balíčku The Sims 4 Návštěva v lázních*, ale použít můžete cokoliv, co máte k dispozici. I základní hra nabízí celou spoustu parádních možností.


4. krok: vyberte a umístěte sanitární techniku. Záchodové mísy, sprchy, vany a umyvadla - všechny tyto předměty umístěte do pozic, které jsou pro ně určené. Ráda v koupelně používám kuchyňské skříňky, do kterých obvykle umístím umyvadlo. Vaše koupelna díky tomu působí elegantnějším a stylovějším dojmem.

S umyvadly se dají dělat další parádičky. Například můžete aktivovat cheat Move Objects [bb.moveobjects on] a zasunout umyvadlo do stěny. Nejprve je ale třeba umístit stůl a umyvadlo postavit na něj. Tento trik dodá umyvadlové části koupelny úplně nový vzhled. Použít můžete libovolný stůl určený k přistavení ke stěně. Jediný problém spočívá v tom, že takto umístěné umyvadlo nemusí ve hře fungovat, takže tento postup doporučujeme pouze v případě, že umyvadlo používáte jen jako dekoraci.


5. krok: závěrečné úpravy. Na záložce Dekorace vyberte drobné předměty, které oživí celou místnost a přidají jí na osobitosti. Pomocí cheatu Move Objects můžete umístit předměty i do míst, kam by se jinak nevešly.

Praktická rada: cheat Move Objects používejte pouze na předměty, které slouží jako dekorace. Pokud ho použijete na hratelné předměty, Simíci by s tím mohli mít trošičku problém.


A máme hotovo: dokonale realistická a praktická koupelna. Tuto koupelnu najdete spolu s mými dalšími výtvory v Galerii pod uživatelským jménem: Zita1966. Bavte se u hraní Simíků!

Generace - fotky z natáčení prvního dílu 1. řady

27. srpna 2015 v 17:31 | STS3 |  1. řada

Díl 1. Nový svět.


Dva hlavní protagonisté a noví herci: Suzanne Lorna a Flynn Morner.


Nový seriál

27. srpna 2015 v 17:20 | STS3 |  Seriály

GENERACE


Po delší odmlce, co se našich videí a vlastní tvorby týče, přichází nový seriál. Představujeme Vám GENERACE.

Generace přinesou napětí, zvraty, komplikované vztahy, ale také pěkné chvíle.
Rozhodně je se na co těšit.

Nutno podotknout, že tento seriál se bude odehrávat v herním prostředí The Sims 4.

První díl bude ke shlédnutí již od 28. 8. 2015.

Sledujte naše stránky a budete v obraze.
Pozor na táborák!

19. srpna 2015 v 15:15 | STS3 |  The Sims 4
Ne vždy dopadne opékání buřtů dobře. Sice to vypadalo nahnutě, ale nakonec je situace zachráněna. Ale bez buřtů :D


Klidný podvečer

19. srpna 2015 v 14:37 | STS3 |  The Sims 4
Moje Siminka si užívala klidný podvečer se svými dvěma (třemi) dětmi u bazénu. Po nedávném porodu zamakala a vypracovala postavu :) děti už neplánuje.

NA NAŠÍ FACEBOOKOVÉ STRÁNCE SE TAKÉ POCHLUBTE SVÝMI RODINKAMI Z THE SIMS 3 NEBO THE SIMS 4.