Září 2013

Fotky z natáčení čtvrtého dílu 3. série

21. září 2013 v 8:50 | STS3 |  3. série
Laura Bright (Sue) a Elisabeth Mitchel (Emily).

Nicol Loraine (Helen) a Oliver Lamore (Thomas).

Laura Bright (Sue) a Elisabeth Mitchel (Emily).

Laura Bright (Sue) a Elisabeth Mitchel (Emily).

Laura Bright (Sue) a Leo La Croas (Keith).

Pětice nových obrázků z The Sims 4

19. září 2013 v 17:00 | STS3 |  The Sims 4

EA zveřejnilo dalších 5 obrázků z chystaného The Sims 4. Dva screeny jsou z CAS, další dva nám pak ukazují stavbu domu, a poslední je z prostředí interiéru. Co na ně říkáte?

ts31

ts30

ts32

ts33

ts34

Pojďme stavět v The Sims 4

19. září 2013 v 16:30 | STS3 |  The Sims 4

ts4_build_4
Stavební a nákupní mód patří k sérii The Sims od nepaměti. Vždyť i první díl našich oblíbených simíků byl v úplném začátku mysle spíše jako simulátor stavby domu, než života. Stavba domu prostě k simíkům patří a i když možná nejste stavitelé a používáte tenhle mód jen na nakoupení lepší televize, či počítače, určitě by bez něj byla hra hodně ochuzena. Proto i on by se měl vyvíjet společně s dobou a měl by nám nabídnout nové možnosti. Co tedy nabízí tento nástroj v The Sims 4? Pojďme se na to podívat z blízka.

Tvarujte a pohybujte
Vytvořte luxusní dům několika tahy! Je ta místnost moc malá? Jednoduše zatáhněte za ukazatele, vytvarujte si jednoduše požadovanou místnost. Umístili jste simíkův pokoj vedle obýváku, ale potom si uvědomíte, že bude lepší, když bude u kuchyně, aby si mohl dávat tajně půlnoční svačinky? Není nic jednoduššího, než ho vzít a přesunout.

The-Sims-4-Build-Mode-House

Nebo máte problém s tím, že simíkovo okno není natočeno na východ, a tak simíka neprobouzí každý den východ slunce? Zkuste celý pokoj jednoduše otočit! Všechen nábytek se pohybuje zároveň s místností a navíc funguje přesunutí místností i do jiných pater. Pamatujete na to, když jste postavili svůj dům příliš blízko u cesty? V TS3 to většinou znamenalo, že budete muset začít znova. Ve čtyřkách jednoduše uchopíte a umístíte o pár čtverečků dozadu.

Základy jsou základ!
Základy jsou věc, které má většina domů v reálném světě, ovšem v The Sims 3 byly základy spíše na obtíž. To se v novém díle mění. Základy mají tři různé výšky. Základy můžete umístit až po dodělání domu. Schody k základům nyní mnohem lépe pasují. Autoři prostě nechtějí vidět hráčovu frustraci, ale svobodu!

Stěny malé i velké
A další převratná věc. V simíkách bylo zvláštní, že každá místnost má stejnou výšku. To přece v reálu neexistuje. A od teď to neplatí ani v the sims. Postavte moderní dům plný různě vysokých zdí, za který by se nestyděl ani architekt. Už nebudeme limitování a jsme schopni postavit pořádně vysoké domy.

ts4_build_2

Chytrá okna
A i okna jsou vylepšena. Jedním kliknutím přidáte okna na celou stěnu pravidelně a vedle sebe, druhým je lze zase vymazat. Okna se dokáží sami umístit třeba na střed stěny. Tohle všechno dělá stavění jednodušší. Vždycky jsem nenáviděl umisťování oken, protože jsem každé okna musel dělat po jednom a navíc je přesně umisťovat na své místo. Teďka klikneme a je hotovo.

Ikea katalog pro simíky
Dle mého je nápad katalogu taktéž převratný. Oproti nudným čtverečkům s nábytkem, teď pouze stačí kliknout na mód katalogu a čtverečky nahradí barevný a živý katalog. Ten poskytuje obrázek místnosti vybavený prodávaným nábytkem. V místnostech na obrázcích nábytek na sebe barevně ladí a hodí se k sobě. Navíc tu zjistíme, jakou náladu může simík získat, při pořízení tohoto nábytku. Nyní si stačí vybrat, zda chcete zakoupit celou místnost, nebo jen určitý kus nábytku a umístit ho do vašeho domu. Lze si tedy postavit stylový dům během několika minut.

ikea-2012-costin-m-com-02

Futuristické domy nad zemí
Ano i to je možné. Neberte mě sice úplně vážně, domy simíků nemůžou levitovat, avšak takzvané převislé podlaží udělat lze. Převislá místnost je místnost, která vystupuje z domu a nic ji nedrží. Je velmi častá u moderních domů. Dříve jsme museli tyto podlaží dělat složitě přes sloupy, ovšem nyní to lze jednoduše i bez nich. Znova se tedy The Sims 4 přibližuje k moderní architektuře budoucnosti.

Hollywood-cantilevered-deck

Inovativní ploty
Každý hráč simíků chtěl mít obloukovité stěny a ploty. I když stěny stále do oblouku postavit nemůžeme, ploty už konečně můžeme. Prostě vyberete ze dvou možných oblouků, umístíte je a libovolným táhnutím je zvětšujete. Navíc je mnohem jednoduší ploty nahrazovat za jiné ploty. Nemusíte bořit celý plot, stačí jen kliknout a stávající plot je nahrazen. Můžeme nyní postavit různé obloukovité balkóny, či úžasné altánky.

Ozdobné viktoriánské střechy
Stavění střech je jedna z věcí co jsem opravdu nesnášel. Ať už jsem tu střechu udělal jakoukoliv, vždy vypadala špatně. Ovšem teď je to mnohem jednoduší. Střechu umístíte a sami si ji vytvarujete myší. Skoro jako tvoření simíka. Všechny úhly, velikosti a křivky sami nastavíte. Střechu neupravujete jako celek, ale jako jednotlivé části střechy. Každá část může mít jinačí vzor, barvu a sklon. Jde udělat i střechy do oblouku. A navíc ke střechám lze jednoduše umístit úžasné ozdoby jako různé lišty, římsy a hlavice, a tak vytvoříte domy jako z 19. století.

architecture-amazing-victorian-house-by-wildwinyan-stock-old-victorian-house-designs-for-your-inspiration

Další změny
No a nakonec tu máme různé menší změny. Dekorace stěny teď už nejsou limitovány. Umístit si je můžete úplně, kam chcete. Denních dob, ve kterých můžete vidět dům je více, lze tedy lépe zjistit, jak bude dům vypadat třeba při západu slunce, nebo při úplňku. Nakonec ještě další změna to, že můžete umístit sloupy do plotů bez cheatování.
No to je teda stavění v The Sims 4. Berte na vědomí, že hra je stále ve Alpha verzi a vývojáři mohou přidat další věci. Ovšem mě se stavění líbí. Nepřináší sice něco úplně nového, avšak vše se zase zdá být jednoduší. Autoři se snaží, aby stavění byla zábava, a aby to byla plnohodnotná část hry. Pro ty, kteří neumí moc stavět lze vše zařídit pár kliky, a pro ty, kteří se ve stavění vyžívají, dávají větší volnost a možnost postavit vše, co v architektuře najdete. Určitě nový stavební mód vyzkouším a typuji, že bude bavit i ty, kteří se ke stavění nikdy moc neměli. Nakonec přidávám obrázky z dema, které mohli vidět lidé na gamescomu. Určitě se podělte zase o názor!

Obrázky
20130911-thesims4-build-120130911-thesims4-build-2
20130911-thesims4-build-320130911-thesims4-build-4
20130911-thesims4-build-520130911-thesims4-build-6
20130911-thesims4-build-720130911-thesims4-build-8

Desatero zásadních novinek pro The Sims 4

19. září 2013 v 15:40 | STS3 |  The Sims 4

Oficiální španělský magazín o The Sims 3 zveřejnil ve svém posledním vydání 10 bodů, které informují o několika důležitých a především zajímavých faktech, jež se týkají chystaného čtvrtého dílu hry. Můžeme se těšit například na
permanentní růst vlasů a fousů, pravoruké či levoruké simíky nebo na účinek větru, který dodá hře mnohem větší realističnost.

1.
Ve hře budeme ovládat jak simíky praváky, tak také leváky.

2. The Sims 4 pošlape na slabších PC lépe, než nynější The Sims 3.

3. Vlasy a fousy simíkům boudou permanentně růst. Že bychom se dočkali kariéry kadeřnice?

4. Oblečení a vlasy simíků boudou vlát ve směru větru, čímž bude hra realističtější.

5. V editoru tvorby simíka bude možné změnit simíkovi velikost nohy (chodidla).

6. Těhotní simíci budou procházet jedinečnými emocemi, které doposavad nezažili.

7. Ve hře budou 3 typy hlasů jak pro ženy, tak pro může.

8. V The Sims 4 se již nesetkáme s přáními, ale s malými cíli, po jejichž splnění získá simík odměnu.

9. Každá životní událost spustí u simíka konkrétní emoci.

10. Simíci si budou moci vybavit svůj dům podle katalogu, který poskytne obrázek místnosti vybavený prodávaným nábytkem.

Díl 3. Šance

13. září 2013 v 16:46 | STS3 |  3. série
Sue (Laura Bright) si vyjde s Keithem (Leo La Croas), který je rád, že se dočkal vytoužené druhé šance. Helen (Nicol Loraine) s Lionelem (Markus Jason) navštívili Alana (Christopher Grint) a Emily (Elisabeth Mitchel) v jejich novém domě. Emily (Elisabeth Mitchel) pořád vrtá v hlavě, kde Alan (Christopher Grint) vzal peníze na tak obrovský dům, tají snad něco před všemi...?


V tomto díle účinkují: Christopher Grint, Elisabeth Mitchel, Laura Bright, Leo La Croas, Markus Jason, Nicol Loraine, Oliver Lamore.


Fotky z natáčení třetího dílu 3. série

11. září 2013 v 20:45 | STS3 |  3. série

Christopher Grint (Alan) a Oliver Lamore (Thomas).

Laura Bright (Sue).

Elisabeth Mitchel (Emily).

Nicol Loraine (Helen), Markus Jason (Lionel), Christopher Grint (Alan) a Elisabeth Mitchel (Emily).

Nicol Loraine (Helen).

Elisabeth Mitchel (Emily) a Christopher Grint (Alan).

Díl 2. Překvapení

11. září 2013 v 13:10 | STS3 |  3. série
Alan (Christpher Grint) něco chystá. Sue (Laura Bright) zatím tají, co se jí přihodilo tenkrát v noci, ale jednou stejně bude muset vyjít s pravdou ven. Emily (Elisabeth Mitchel) se oddaně a s láskou věnuje své dceři Emmě, brzy je čekají změny...V tomto díle účinkují: Christopher Grint, Elisabeth Mitchel, Laura Bright, Leo La Croas, Markus Jason, Nicol Loraine.


Fotky z natáčení druhého dílu 3. série

11. září 2013 v 13:08 | STS3 |  3. série

Christopher Grint (Alan), Elisabeth Mitchel (Emily).

Nicol Loraine (Helen), Markus Jason (Lionel), a Leo La Croas (Keith).

Markus Jason (Lionel), Christopher Grint (Alan), Elisabeth Mitchel (Emily) a Nicol Loraine (Helen).

Christopher Grint (Alan) a Leo La Croas (Keith).

Laura Bright (Sue) a Markus Jason (Lionel).