Říjen 2011

Rezidence 1

28. října 2011 v 19:17 | Sims |  Domy - Vily

Stáhnout do TS3 zde.

Více obrázků zde.


Série nových obrázků

28. října 2011 v 13:01 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Dnes Vám přinášíme krásné obrázky přímo ze hry The Sims 3 Domácí mazlíčci. Nenajdete je nikde jinde, než na našich stránkách...Nové video z Domácích mazlíčků na konzole

26. října 2011 v 10:40 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Od Electronic Arts zde pro vás máme nové video, které vám blíže představí všechny novinky na konzolové verzi dodatku Domácí mazlíčci. Je vážně super, nemyslíte?


The Sims 3 - Domácí mazlíčci recenze

26. října 2011 v 10:38 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Pár měsíců opět uplynulo a setkáváme se zde u tradičního pokračování seriálu jménem recenze nového datadisku pro Simíky. A za chvíli už možná bude mít dílů stejně jako venezuelské telenovely. A to prosím ještě směle ignorujeme menší přídavky (mini-datadisky pouze s novými objekty). Každopádně nyní přichází na pultyobchodů regulérní datadisk s lákavým názvem i obsahem: The Sims 3: Domácí mazlíčci. Přestože určitá zvířata jste mohli mít v The Sims 3 už dříve, široká nabídka propracovaných domácích mazlíčků přichází až nyní.


Ještě než se pustíme do rozboru všech novinek tohoto datadisku, musím podotknout jednu skutečnost. Není to poprvé, co míří domácí mazlíčci do série Sims. Podobně laděný datadisk totiž vycházel už k druhému dílu, ale pak přišla trojka a po čtyřnohých společnících jako by se slehla zem. Naštěstí vývojáři z EA Maxis dokázali tentokrát vymyslet celou řadu dalších nápadů a hrátky s domácími mazlíčky nebyly nikdy tak propracované.


Zvířata se v tomto datadisku dělí na dvě skupinky. Jednak jde o takové menší tvory, které stačí pouze občas nakrmit nebo vyčistit (jako příklad uveďme třeba hlodavce, hady nebo ptactvo) a potom klasické čtyřnohé společníky, kteří nabízejí o dost víc příležitostí k zábavě. V druhé skupince nesmí chybět pes a kočka, ale tvůrci se rozhodli mezi tyto "domácí mazlíčky" přidat také koně. Inu, Sims jsou hodně zaměřené na dívčí publikum a právě možnost mít ve hře vlastního koně určitě mnoho fanynek přiláká ke koupi.


Teď už si pojďme říci detaily o tom, jak fungují a co všechno nabízejí jednotlivá zvířata. Koně, psi a kočky jsou ve hře ve stejné pozici, jako samotní Simové. Jejich ikonky vidíte napravo od virtuálních lidí a každé zvíře má svoji osobnost i potřeby a přání. Musíte se tak starat o zvířata podobně, jako kdybyste si pořídili děti. Rozhodně tak počítejte s tím, že vlastnictví domácího mazlíčka vás bude následně stát plno času a námahy. Co se týká pořizování nových čtyřnohých společníků, lze si je udělat přímo v editoru současně s vytvářením vaší rodinky. A za tento krok musíme tvůrce moc pochválit - možnosti editoru jsou neuvěřitelné a bez problémů si můžete udělat zvíře přesně podle svých představ.


The Sims 3: Domácí mazlíčci přináší současně se samotnými mazlíčky i řadu věcí spojených právě s jejich opečováváním. Objektů je tentokrát více než kdykoli předtím. Jednak jde o věci spojené přímo s mazlíčky (počínaje miskami na jídlo, přes různá škrabadla, prostor pro ustájení koní až po kočičí toaletu), ale celý dům simůžete i vydekorovat ve vesnickém stylu. Ostatně podívejte se na naši "farmu" vyobrazenou na screenshotech okolo. Objektů přinesl datadisk tentokrát opravdu hodně, dokonce i nábytku a různých drobností (většinou v rustikálním stylu). Na svoji farmu si dokonce lze pořídit kompletní výbavu pro vašeho koníka a jeho trénování na závody. A v tomto případě počítejte s tím, že musíte koupit vskutku velký pozemek.


Od výbavy se ještě vraťme ke zvířatům. Jak jsme řekli, ty jsou plnohodnotnými členy rodiny a musíte se o ně starat podobně jako o Simíky. Na druhou stranu mají volnost a když na ně zrovna nemáte čas, určitě se zabaví sami. Psům můžete dávat za úkol třeba hlídat váš domov, kočka pro změnu bude vděčná za pořádné podrbání kožichu a koupení škrabadla, aby vám neničila váš oblíbený luxusní gauč. Možností se nabízí opravdu hodně a komplexnost tomuto datadisku nechybí. Jak jsem už zmínil, pro většinu hráček budou největším lákadlem koně, ty ostatně zatím v žádném datadisku nebyly (na rozdíl od psů a koček v přídavku k The Sims 2).


Celý datadisk uvádí i nové sousedství a rozhodně doporučujeme nastěhování vaší rodinky do něho. Čeká vás tam totiž plno míst, budov, parků i obytných domů ideálních pro interakci a zábavu s vašimi mazlíčky. Nechybí zde parčík pro psy a kočky, nebo naopak tréninkové území pro trénování a následné turnaje v jízdách na koních. Fanoušci série Sims si určitě v souvislosti se stejným datadiskem pro Sims 2 pamatují, že mnoho věcí tam fungovalo řekněme zvláštně. Tady se to naštěstí změnilo - zvířata tak například nechodí do "klasické práce". Přesto mají i ony různé speciální dovednosti a schopnosti; můžou si třeba ulovit vlastní potravu. A tímto de fakto přispívat do rodinného rozpočtu.


Vydělávat lze hodně slušně zmíněným závoděním na koních. Jednoduše váš Simík může svého koně zapřáhnout do tvrdého tréninku a jak sami záhy poznáte, první úspěchy a s tím spojené výdělky za dobré umístění v soutěžích přijdou zanedlouho. V první řadě vás ale čeká hodně práce a tréninku. Navíc musíte i zainvestovat do pořízení boxu pro ustájení, žlabu na vodu a slámy pro krmení. Pak už ho stačí osedlat a věnovat se mu, aby nestrádal - právě běháním nebo trénováním skoku přes překážky mu zajistíte požadovanou zábavu. Pokud byste snad starání o jakéhokoli tvora podcenili, podobně jako s dítětem vás zanedlouho navštíví sociální pracovník a zvířátko vám odebere. Na druhou stranu naopak vy si můžete nového společníka adoptovat a získat ho tak většinou zdarma. Není problém si ani odchytnout nějaké "divoké" zvíře pobíhající po městečku, což je sice náročnější na to, abyste si zvíře ochočili, na druhou stranu už bude mít váš mazlíček rozvinuté určité dovednosti.


Naštěstí ani s tímto datadiskem se nezměnilo nic na tom, že Sims 3 stále nabízí ve všech směrech naprostou volnosti a závisí jen na vás co chcete dělat a jaké zvíře (nebo zvířata) si pořídíte. Krásnou práci odvedli i grafici - zpracování všech společníků se totiž povedlo a parádní jsou i animace. To třeba ve chvílích, kdy si vaše kočka ustele na zemi (nebo třeba na novinách) nebo naopak dovádí a škrabe na své prolézačce. Než všechny možnosti objevíte a pořádně celý datadisk prozkoumáte, docela to potrvá a máte tak zajištěnu zábavu na dost dlouho. Snad jen trošku více zde mohlo být nových obleků či nějaká změna přímo do budovatelského módu, v něm se nezměnilo absolutně nic.


Celý koncept The Sims 3 je dělaný tak, že si zkrátka stále dokupujete další datadisky nebo balíčky, čímž si pořád rozšiřujete možnosti hry. Musíme říci, že se všemi přídavky už působí hra hodně komplexně, domácí mazlíčci do toho všeho skvěle zapadli. Celý svět Simíků se stává ještě reálnějším a s většími možnostmi. Navíc čtyřnozí přátelé působí skvěle a ve srovnání s minulým datadiskem Hrátky osudu přinesli dost novinek a osvěžení. Na druhou stranu tradičně musíme zopakovat, že ani tento přídavek nedokáže na svoji stranu přetáhnout odpůrce Sims. Novinky nejsou ani tak revoluční, aby vás hra okamžitě polapila v případě, že se vám jednoduše tyto virtuální životy už příliš ohrály. Mimochodem tento datadisk vychází současně i pro konzole coby samostatná hra (a zároveň dost odlišná), v tomto směru vám ale určitě musíme doporučit spíše tuto pohodlnější a bohatší PC verzi. Domácí mazlíčci se řadí mezi ty nejlepší datadisky pro Sims 3, a proto mu udělujeme 85%.

zdroj: www.gamepark.cz

Královská rezidence

26. října 2011 v 8:28 | Sims |  Domy - Vily
Tento dům do The Sims 3 má k dispozici 6 ložnic, 4 koupelny, 1 kuchyň a obývací pokoj. Je zcela nevybavený. Tento dům by svou velikostí mohl ubytovat až 3 rodiny.


Stáhnout do TS3 zde

Více obrázků zde


The Sims 3 - Domácí mazlíčci právě v prodeji

21. října 2011 v 0:00 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Od dnešního dne je oficiálně možné zakoupit hru The Sims 3 Domácí Mazlíčci ve verzích pro PC / MAC, Xbox360, PlayStation3 a Nintendo3DS. K tomuto velkému dnitaké vyšel nový trailer s opravdu vtipným nádechem. Tak si ho užijte. Ale hlavně si užijte život s mazlíčky. Protože s nimi je život opravdu lepší.


Obal k Domacím Mazličkům

16. října 2011 v 13:43 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Zdravím všechny,
už přiští týden se dočkáme vydání dodatku Domací Mazlíčci. Jak se bliží datum vydání (USA - 18.října, Evropa - 21.října), tak přichází více a více novinek. Jednou z dalších jsou obrázky obalu z Domacích Mazličků! Podívejte se, jak vypadá obal i zezadu a co naleznete vevntiř. Připomínám, že velmi očekavaný dodatek pro Sims 3 vychází již přiští pátek - 21. října! Těšíte se?


Průvodce světem The Sims 3 Domácí mazlíčci

12. října 2011 v 15:05 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Lovení, péče o psy a kočky a blechy!

Lovení:
Simíci mohou vycvičit své psy v lovu pomocí interakce "lovecký výcvik". Mezi jednotlivými výcviky by si měli psi trochu pohrát, protože jde o poměrně vyčerpávající záležitost.

Psi, kteří už lovit umí, mohou na vybraných místech ve světě používat interakci "vyhrabat". Čím vyšší je lovecká dovednost psa, tím vyšší je i šance, že objeví vzácné sběratelské předměty, jako jsou kameny, drahokamy, kovy, nebo dokonce i části koster a soch.

Na obecní parcele mohou simíci s alespoň jedním dalším simíkem preferovaného pohlaví dát psovi s loveckou dovedností povel, aby jim přivedl partnera. Všechny statistiky a úspěchy, které s lovem souvisí, se zaznamenávají v přehledu loveckých dovedností.
Kočky jsou rození lovci! Lovecké dovednosti může vaše kočka trénovat na kočičích hračkách z bedny hraček pro mazlíčky. Kočky mohou ulovit celou řadu zvířat - brouky, ptáky, ještěrky, hlodavce, hady a želvy. Chcete-li některé z těchto zvířat ve světě najít, využijte interakci "najít kořist", která se vám příslušné nabídce zpřístupní po dosažení dostatečného počtu bodů loveckých zkušeností. Tato interakce vás přenese na mapu a zobrazí vám ukazatel místa, kde je možné najít kořist příslušného typu. Kočky také mohou, kdykoli jsou venku, kořist stopovat. Stačí vybrat zem a vyzkoušet to.

Simíci mohou dát svým kočičím kamarádům pokyn, aby šli něco ulovit, případně aby ulovili nějaké konkrétní zvíře. I když může být snaha si porozumět na obou stranách maximální, občas to prostě nevyjde a kočka přinese něco úplně jiného.

Jakmile si kočka najde vhodné stvoření, do kterého by se mohla pustit, vystopuje si ho a pak začne boj! Pokud kočka vyhraje, stvoření se ocitne v jejím inventáři. Zvířátka, které kočka chytí, si Simíci mohou chovat ve vhodném teráriu. Kočky také mohou v jezerech a oceánech lovit ryby pomocí interakce "rybařit".

Péče o psy a kočky:
Ještě než vaše kočka nebo pes dorazí, měli byste si obstarat všechno, co budete k péči o něj nebo o ni potřebovat. Kočky i psi potřebují misku a pelíšek. Pokud si to můžete dovolit, plácněte se přes kapsu a kupte jim domeček pro mazlíčky. V režimu nákupu najdete potřeby pro mazlíčky v části Dětský pokoj. Další předměty pro mazlíčky si zobrazíte aktivací filtru seřazení podle funkce v nabídce mazlíčci.

Pokud vaše kočka nebo pes začnou být neklidní, měli byste s nimi zajít ven. Je totiž možné, že se potřebují vyvenčit. Kočkám stačí kočičí záchůdek a pak si poradí i v domě. Nově pořízené kočky a psi potřebují pozornost, a proto se jim dostatečně věnujte a zkuste je třeba naučit i pár kousků. Občas mohou mít tendenci něco zničit. Proto byste jim měli dát hračku, aby byli spokojení a zabavili se. Pokud péči o novou kočku nebo psa nezvládnete, dostaví se k vám sociální pracovník a mazlíčka vám odebere. Proto se starejte o všechny potřeby mazlíčka a vybudujte si s ním co nejlepší vztah.

Blechy!
Kruci, blechy! Tyhle malé otravy si domů občas přinesou mazlíčci, kteří byli dlouho venku. Bude vás kvůli nim svědět kůže a nálada vám spadne na bod mrazu. Když uvidíte zablešeného mazlíčka, měli byste se mu snažit vyhnout, protože vždycky tu existuje možnost, že blechy přeskočí i na vás.

Po uklidňující odblešovací koupeli může váš mazlíček v klidu vyrazit ven, aniž by se nějakou dobu musel bát dalších blech. Ochranné prostředky budou ještě chvíli zabírat a zabrání tak novým blechám, aby na vašeho mazlíčka přeskočily. Skvělým způsobem zbavení se blech je také rychlé postříkání sprejem Zvířecí hygienátor.

13. SimsCast

11. října 2011 v 16:21 | Sims |  SimsCast
Konečně je to tu! 13. díl vašeho oblíbeného Sims Castu. Podíváme se na to, jak probíhalo živé vysílání, kde producenti představovali vychytávky v dodatku Domácí mazlíčci. Navštívíme akci k uvedení dodatku Domácí mazlíčci, která proběhla v Praze. Představíme si demo Vytvoř si zvířátko a novou facebookovou aplikaci "Bav se, sdílej, ušetři!". Také si uděláme výlet do minulosti, kde si zavzpomínáme na předchůdce očekávaného dodatku Domácí mazlíčci. A jako vždy nás na konci čeká nová soutěž!


Tři nové obrázky s mazlíčky

8. října 2011 v 8:48 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
The Sims 3 Domácí mazlíčci se už netrpělivě blíží. Vychází 21.10.2011, pro ty kteří si hru předobjednali na x-zone, výjde 19.10.2011. Dnes tu pro Vás mám tři nové obrázky, které stojí za shlédnutí. Na jednom uvidíme jak se koně pasou na pastvině, na druhém Veselé hraní a na třetím neuvěřitelného ducha simíka.
7 nových obrázků ze hry The Sims 3 - Domácí mazlíčci

5. října 2011 v 14:46 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Přinášíme Vám 7 nových obrázků, na kterých můžete pozorovat vzájemné soužití mazlíčků a simíků. Zvířata Vašim Simíkům přinášejí novou formu využívání volného času. Každou činnost, kterou budete se svými virtuálnimi charaktery dělat budou od teď dělat i Vaši digitální mazlíčci.
RENDER k Domacím Mazličkům

2. října 2011 v 19:28 | Sims |  The Sims 3 - Domácí mazlíčci
Zdravím všechny,
dnes mám pro vás nový render z Domacích Mazličků. Dodatek vychází už za 22 dní. Nemůžu se dočkat, až mi bude po zahradě lítat pes. No, zkraťme si čekání na nový dodatek zkouknutím tohoto renderu. Mě se docela líbí, co vám?